Bieszczady, Beskid Niski, Góry Sanocko-Turczańskie

 

 

Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 192
Rok wydania: 2011
Wydawnictwo: EXPRESSMAP
ISBN: 9788375463781
Idź do księgarni Sellkar

 

Opis przewodnika:

 

Nowa jakość wśród przewodników. Mapy wycieczek, profile terenu oraz składana mapa laminowana - wszystko opracowane specjalnie na potrzeby przewodnika. Wycieczki piesze, rowerowe i samochodowe dookoła Bieszczad, Beskidu Niskiego i Gór Sanocko-Turczańskich. Gotowa recepta na udany wypad w góry.

36 propozycji wycieczek
26 wycieczek pieszych, 6 rowerowych oraz 4 wyprawy samochodowe po najciekawszych i najpiękniejszych miejscach w Bieszczadach, Beskidzie Niskim i Górach Sanocko-Turczańskich. Trasy prowadzące przez rozległe połoniny, malownicze doliny, opuszczone wsie, pola i łąki. Opisy niezwykłych zabytków architektury. Dawne cerkwie, drewniane chyże, skanseny, uzdrowiska, schrony bojowe, cmentarze wojenne.
Mapy i profile wysokościowe
Każdą wycieczkę ilustrują: mapa z zaznaczoną trasą oraz profil wysokościowy pokazujący ukształtowanie terenu. Dzięki informacjom o długości trasy i sumie podejść, można ocenić trudność wyprawy i odpowiednio się przygotować.
Informator
Informacje o najciekawszych miejscowościach oraz znajdujących się w nich zabytkach i innych atrakcjach. Lista zabytkowych cerkwi oraz cmentarzy z I wojny światowej.

Panoramy
Rysunki i szczegółowy opis szczytów, dolin oraz przełęczy pomogą się zorientować, co można dostrzec z popularnych punktów widokowych.

 

Kup w księgarni Sellkar