Beskid Niski - mapa turystyczna 1:50 000

Beskid Niski mapa turystyczna
Beskid Niski mapa turystyczna

Autor: Praca zbiorowa

Tytuł: Beskid Niski

Podtytuł: Mapa turystyczna

Wydawca: Compass

Rok wydania: 2016

Wydanie: 13

Ilość stron: 2

Oprawa: Miękka

Format: 24,0 x 12,3

ISBN: 9788376056548

EAN: 9788376056548

O mapie "Beskid Niski":

Jest to mapa dwustronna w skali 1:50 000. Prezentuje obszar największego z polskich Beskidów. Zasięg mapy obejmuje tereny od Krynicy-Zdrój i Grybowa na zachodzie po Komańczę i Szczawne na wschodzie oraz Gorlice na północy po Krynicę-Zdrój i fragment Słowacji na południu.

Beskid Niski to najniższe pasmo górskie w całych Karpatach – maksymalne wysokości wynoszą ok. 1000 m n.p.m. Najwyższy szczyt po stronie polskiej to Lackowa (997 m n.p.m.). Są to najbardziej dzikie i najmniej zagospodarowane turystycznie polskie góry, które w niewielkim stopniu zostały zmienione przez człowieka. Niepowtarzalne walory krajobrazowe wielu opuszczonych i nadal niezaludnionych miejsc ze śladami dawnych wsi i dziewiczą przyrodą górską, dość liczne pamiątki po mieszkańcach tych ziem (Łemkach) w postaci pięknych drewnianych cerkwi, są dodatkowym powodem, dla którego warto tu przyjechać. Jest to wymarzone miejsce na wyprawy rowerowe. Niewiele tu uciążliwych podjazdów, za to mnóstwo długich, łagodnie wznoszących się i zupełnie bezludnych dolin. 

Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. Mapa polecana jest do uprawiania różnych form turystyki, jak również dla osób zmotoryzowanych.


Zobacz gdzie kupić mapę turystyczną Beskidu Niskiego

Słowa kluczowe: Beskid Niski, mapa turystyczna Beskidu Niskiego.