Beskid Sądecki Mapa turystyczna 2016
Beskid Sądecki Mapa turystyczna wydanie 10 .- Rok 2016

Autor: Praca zbiorowa

Tytuł: Beskid Sądecki : Mapa turystyczna

Rodzaj mapy: mapa turystyczna

Wydawca: Compass

Skala: 1:50 000

Zakres mapy: Beskid Sądecki

Rok wydania: 2016

Wydanie: 10

Oprawa: miękka

Wymiary po złożeniu: 12,5 x 24,0 cm

Wymiary po rozłożeniu: 98,0 x 68,0 cm

ISBN: 978-83-7605-320-2

EAN: 9788376053202


Polecane księgarnie:

ArtTravel.pl | Selkar.pl

Jest to mapa jednostronna w skali 1:50 000. Obejmuje cały obszar Beskidu Sądeckiego, od doliny Dunajca na zachodzie i północnym zachodzie, po Krynicę, Tylicz i Muszynkę na południowym wschodzie. Zawiera także obszar Małych Pienin, Pieninek oraz część Pienin Właściwych. Na mapie znajduje się również fragment Beskidu Niskiego: Gór Grybowskich.

Beskid Sądecki to w większości zalesione pasmo górskie z najwyższym szczytem Radziejową (1262 m n.p.m.). Przebiega tędy pieszy czerwony Główny Szlak Beskidzki. Wiele tu również szlaków rowerowych. Najpopularniejszym ośrodkiem narciarskim w regionie jest Jaworzyna Krynicka. Sądecczyzna to atrakcyjny region z urozmaiconym krajobrazem (pasma górskie, przełom rzeczny Popradu), bogactwem walorów leczniczo-wypoczynkowych (uzdrowiska: Krynica-Zdrój, Szczawnica, Muszyna, Złockie, Żegiestów-Zdrój, Piwniczna-Zdrój), tradycyjną i stale kultywowaną kulturą ludową, wreszcie cennymi zabytkami.

Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. 

Na odwrocie możemy znaleźć obszerny informator turystyczno-krajoznawczy, charakterystykę najważniejszych zabytków, informacje przyrodnicze, dane adresowe oraz szczegółowe plany centrów wybranych miast: Krościenka nad Dunajcem, Krynicy-Zdroju, Muszyny, Piwnicznej-Zdroju, Starego Sącza i Szczawnicy. Mapa polecana jest do uprawiania różnych form turystyki, jak również dla osób zmotoryzowanych.