Bieszczady na rowerze : Atlas tras rowerowych

Autor: Roman Trzmielewski

Tytuł: Bieszczady na rowerze : Atlas tras rowerowych

Skala: 1:40'000 - 1:55'000

Wydania: 2

Miejsce wydania: Kraków

Wydawca: Compass

Rok wydania: 2017

Ilość stron: 179

Oprawa: Spirala

Wymiary: 11,5 x 22,0 cm

ISBN: 978-83-7605-778-1

EAN: 9788376057781


Pragnąc ułatwić zwiedzanie Bieszczad na rowerze, przygotowaliśmy atlas tras rowerowych zawierający gotowe propozycje 30 wycieczek. Wycieczki ułożone są w pętle, z początkiem i końcem w tym samym miejscu. Jest to drugie wydanie przewodnika, ale praktycznie opracowane zupełnie od nowa. Ujęto w nim w większości nowe trasy, w oparciu o te same drogi przejazdu, co w poprzednim wydaniu. Trasy mają bardziej rekreacyjny charakter.

Projektując trasy, staraliśmy się, aby:

– każda pętla tworzyła atrakcyjną wycieczkę przy wykorzystaniu dróg przyjaznych rowerom, a równocześnie na trasie znalazły się ciekawe, godne zwiedzania obiekty, osobliwości przyrody i miejsca historyczne. Wybierając miejsce na punkt startowy, braliśmy pod uwagę łatwy dojazd i możliwość zaparkowania samochodu.

– pętle tworzyły 4–6-godzinne wycieczki z możliwością skrótu w przypadku zbyt trudnych odcinków, zmiany pogody, gorszego samopoczucia itp.

– pokryć trasami jak największy obszar bieszczadzkiej krainy, starając się wykorzystać większość dróg nadających się do jazdy rekreacyjnej.

– maksymalnie ułatwić nawigację na trasie; dlatego tam, gdzie to było możliwe, trasy biegną szlakami turystycznymi (głównie rowerowymi, ale także pieszymi i spacerowymi) lub używanymi ciągami komunikacyjnymi, i tylko niewielkie (niezbędne) fragmenty prowadzą ścieżkami nieoznakowanymi.

 

Kraków, wydanie 2, rok 2017, format 115 x 220 mm, 179 stron, przewodnik na spirali.

Mapa poglądowa tras: Bieszczady na rowerze

Przykładowa trasa: Atlas tras rowerowych